Geoblog.pl    Lukator    Podróże    Czarnogóra i okolice 2010    Mała Moskwa

Mała Moskwa

Czarnogóra
Czarnogóra, Budva

Vinka odradzała nam Budvę, ze względu na dużą ilość ludzi, polecając za to Herceg Novi na obrzeżach Boki Kotorskiej. Jednakże ze względu na chęć zobaczenia Baru, Sveti Stefan i być może Cetinje i Ulcinja (tych 2 ostatnich miejsc ostatecznie nie odwiedziliśmy) postanowiliśmy obrać jednak Budvę na naszą bazę. Na dworcu jak zwykle znaleźliśmy nocleg. Cała kawalerka dla siebie za 20 euro za noc (10 od osoby), 10 min. spacerkiem od Slovenskiej Plaży i starówki.

Przyjemny, fotogeniczny stari grad, i ciekawa, otoczona skałami plaża Mogren to niewątpliwe atuty Budvy. Jest jeszcze Slovenska plaża, latem zatłoczona niemiłosiernie, pod koniec maja jeszcze tłoku nie ma. Z naszego ulubionego baru przy tej plaży, który zwał się Dva Vesla (kuflowe Nikšićko 1,60 euro i na dodatek podstawki były) widok jest nieprzeciętny. Na wprost - wyspa Sveti Nikola, po prawej budvańska starówka, a po lewej w oddali majaczy Sveti Stefan.

Tłoku nie ma, ale za to jest całe zatrzęsienie Rosjan. Na każdym kroku Rosjanie, więcej ich niż Serbów. Mała Moskwa dosłownie. Znudziło mi się już po każdym "spasiba" mówić "Mi ne Rusi". Nawet położenie rozmówek polsko-serbskich na stoliku w knajpie nie pomagało, i tak brali nas za Rosjan.

mirka66 - 2010-06-07 09:08
Szkoda,ze nie ma zdjec.Powspominaloby sie.

mirka66 - 2010-06-09 09:02
Super.Sa juz zdjecia.Budva jest ladna.Jak ja tam bylam tez bylo mnostwo Rosjan.

Lukator

Marta i Jacek
zwiedzili 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 583 wpisy583 62 komentarze62 1512 zdjęć1512 2 pliki multimedialne2

26.09.2019 - 28.09.2019